Ferguson: Brazili do të jetë kampioni i ri botëror

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

22112009

Mesazh 

Ferguson: Brazili do të jetë kampioni i ri botëror


Sir Alex Ferguson beson se Brazili është një kombëtare shumë më kualitative se sa Anglia dhe se pikërisht ata do ta fitojnë kampionatin e ardhshëm botëror.
“Nuk mund të shoh ndonjë përfaqësuese tjetër përveç Barzilit. Ata do të jenë përfaqësuesja e cila do të jetë vështirë të fitohet. Duhet vetëm të mendoni në futbollistët të cilët mund të gjenden në atë përfaqësuese, të gjithë janë lojtarë të jashtëzakonshëm”.

“Sezonin e kaluar, në Ligën e Kampionëve kishte 103 brazilianë dhe vetëm 15 anglezë. Më shumë skocezë janë në Ligën e Kampionëve se anglezë”, ka thënë Ferguson për Mail on Sunday.

Anglia humbi me rezultat minimal 1-0 në miqësoren kundër Brazilit javën e kaluar.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi