Totti rikthehet me hat-trick

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

22112009

Mesazh 

Totti rikthehet me hat-trick


Kapiteni Francesco Totti ka shënuar tre gola për të ndihmuar ekipin e tij, Roma, të shënojë fitore me rezultat 3-1 në Olimpiko, në takimin e javës së 13-të të kampionatit italian ndaj Barit.
Totti kishte munguar për afro një muaj për shkak të lëndimit dhe në rikthimin e tij dëshmoi se vërtet Roma është e mangët pa të.

Italiani shënoi së pari nga penaltia në minutën e 6-të të ndeshjes, pasi portieri mysafir faulli sulmuesin Mirko Vucinic. Pas tetë minutash tjera, Totti dyfishoi epërsinë për vendasit duke shënuar nga gjuajtja e lirë, për ta vulosur fitoren pas më pak se gjysmë ore lojë, me golin e tij të tretë (28’), një gol fantastik nga kapiteni i gialorosëve.

I vetmi gol i mysafirëve, në fakt ishte autogol nga vendasit, pasi Marco Andreolli dërgoi topin në rrjetën e gabuar kur kishin mbetur edhe 17 minuta deri në fund të kohës së rregullt të ndeshjes.

Me tre pikët e reja Roma ngjitet në pozitën e dhjetë, me 18 pikë, aq sa ka edhe kundërshtari i sotëm, që mban pozitën e 9-të.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi