Bayerni dhe Leverkuseni ndajnë pikët

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

22112009

Mesazh 

Bayerni dhe Leverkuseni ndajnë pikët


Ndeshja kryesore e javës së 13-të në Bundesliga është zhvilluar të dielën në Allianz Arena, ndërmjet Bayern Munichut dhe Bayer Leverkusenit, takim i cili përfundoi me rezultat të barabartë prej 1-1.
Bavarezët kaluan të parët në epërsi me anë të Mario Gomez në minutat e para të ndeshjes (8’), mirëpo mysafirët shumë shpejtë e barazuan rezultatin (14’) me golin e Stefan Kießling.

Pas kësaj pike të fituar, Leverkuseni rikthen pozitën e parë me një pikë më shumë se Werder Bremeni, ndërsa Bayerni mban pozitën e shtatë me pikë të barabarta me Wolfsburgun.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi