Multivitaminat ulin rrezikun e alergjisë te fëmijët

Shko poshtë

Multivitaminat ulin rrezikun e alergjisë te fëmijët

Mesazh nga citti_barca prej Sun Nov 22, 2009 9:34 pmStudimet e reja kanë treguar se fëmijët të cilët para moshës katër vjeçare fillojnë të konsumojnë vitamina dhe minerale kanë më pak gjasa të preken nga alergjia në ushqim.
Rezultati është bazuar në analizat e bëra në 2 423 fëmijë dhe ka vërtetuar se konsumimi i vitaminave në fakt nuk ndikon te astma ose format tjera të alergjisë.

Edhe pse nuk është ende i njohur ky veprim, autorët e studimit mendojnë se konsumimi i multivitaminave në fëmijërinë e hershme, ofron një mbrojtje të rëndësishme nga alergjia në ushqim në moshën shkollore.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi