Gashi kërkon ndihmën e UNICEF-it për sigurimin vaksinave

Shko poshtë

Gashi kërkon ndihmën e UNICEF-it për sigurimin vaksinave

Mesazh nga citti_barca prej Sun Nov 22, 2009 9:37 pmMinistri i Shëndetësisë, Alush Gashi, priti të hënën në një takim shefin e UNICEF-it për Kosovë, Johanes Wedenik, me ç’rast është biseduar për vaksinat kundër gripit sezonal dhe gripit të ri A/H1N1.
Ministri Gashi e ka njohur Wedenikun lidhur me planin nacional të imunizimit nga gripi sezonal dhe planifikimet e MSH-së për blerjen e vaksinave kundër gripit të ri pandemik A/H1N1.

Gashi ka kërkuar ndihmën e UNICEF-it në sigurimin e një numri sa më të madh të vaksinave për një përfshirje sa më të gjerë të popullatës kosovare me vaksinimin kundër Gripit të ri.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi