Alonso: Kualifikimi dhuratë e mirë për ditëlindje

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

26112009

Mesazh 

Alonso: Kualifikimi dhuratë e mirë për ditëlindje


Xabi Alonso shpreson që ta festojë ditëlindjen e tij të 28-të me një fitore kundër FC Zurichut të mërkurën mbrëma, që do t’ia siguronte Real Madridit kualifikimin në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve.

“Një fitore kundër FC Zurichut është vitale. Në duam ta fitojmë ndeshjen dhe shpresoj që të na japë biletën për fazën e radhës. Do të ishte një dhuratë e mirë për ditëlindje”.

“Në ditët e sotme cilado skuadër mund të të mposhtë nëse nuk e jep më të mirën. Zviceranët e befasuan Milanin duke e mposhtu 1-0 në Itali. Do të vuajmë nëse nuk jemi në top-formë”, ka thënë spanjolli për faqen zyrtare të Realit.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi