Abidal nënshkruan kontratë të re

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

26112009

Mesazh 

Abidal nënshkruan kontratë të re


Eric Abidal ka nënshkruar kontratë të re me Barcelonën, e cila do ta mbajë në Camp Nou deri në vitin 2012.

Faqja zyrtare e Barcës njofton se mbrojtësi francez vazhdoi kontratën e tij vetëm një ditë pas fitores sensacionale të Blaugranëve kundër Interit.

Trajneri Pep Guardiola ka kërkuar nga drejtuesit e skuadrës që të mbajnë lojtarët kyç në Camp Nou, ndërsa deri më tani, veç Abidalit, kontrata të reja kanë nënshkruar edhe Victor Valdes, Pedro, Carles Puyol, Lionel Messi dhe Yaya Toure.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi