Juve mposhtet, Bayerni shpreson në kualifikim

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

26112009

Mesazh 

Juve mposhtet, Bayerni shpreson në kualifikim


Kamioni i Francës, Bordeaux, jo vetëm që ka siguruar kualifikimin, por ka siguruar edhe pozitën e parë në Grupin A, pasi ka mposhtur Juventusin me rezultat prej 2-0.

Fernando kaloi vendasit në epërsi (54’), ndërsa në minutat shtesë të ndeshjes (90’+3), Marouane Chamakh dyfishoi rezultatin.

Ndërkohë, në takimin tjetër të këtij grupi, Bayern Munichu ka shënuar fitore minimale ndaj Maccabi Haifas, me golin e shënuar nga Ivica Olic (62’), për të shpresuar për kualifikimin në xhiron e fundit.

Do të jetë një përballje e drejtpërsrejtë ndërmjet Juves dhe Bayernit për të siguruar një vend për fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja zhvillohet në Stadio Olimpico të Torinos. Juventusi mund të kualifikohet edhe me barazim, kurse Bayernit i duhet vetëm fitore.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi