Buffon: Italia mund krenohet vetëm me Milanin në Evropë

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

26112009

Mesazh 

Buffon: Italia mund krenohet vetëm me Milanin në Evropë


Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka kritikuar skuadrën e tij për humbjen prej 2-0 nga Bordeaux të mërkurën mbrëma, duke shtuar se Juventusi dhe Interi nuk mund të krahasohen me kualitetin e Milanit në Ligën e Kampionëve.

“Nuk është një çështje taktike, por ka të bëjë me mentalitetin dhe me faktin se ka dallim të madh të luash në Itali dhe në Evropë”.

“Në Itali nevojitet fuqia fizike dhe pakëz kualitet, por në Evropë të gjithë janë të organizuar mirë dhe gjithmonë rrezikon të bësh lëshime”.

“Këtë e pamë me Interin, se nëse nuk ke një sistem të organizuar mirë, nuk mund t’i dominosh skuadrat në udhëtim”

“E vetmja skuadër italiane e cila mund të ketë sukses është Milani, dhe kjo është arsyeja pse ata tradicionalisht janë të suksesshëm në këtë garë”, ka thënë portieri bardhezi.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi