Alkooli ndoshta mbron zemren por jo edhe trurin

Shko poshtë

Alkooli ndoshta mbron zemren por jo edhe trurin

Mesazh nga floroS prej Sat Mar 21, 2009 8:48 pm

Nje studim i ri ka treguar lidhshmerine e konsumimit te alkoolit dhe
zvogelimit te vellimit trunor, edhe ate ne veeanti te femrat. Pasojat
negative jane shume me te shprehura te femrat pasi qe ato kane shume me
pak gjak ne organizem se meshkujt dhe ne kete menyre difundimi i
alkoolit eshte me i vogel ne krahasim me meshkujt.Ne studim kane marre pjese 1.840 participante, te te cilit shprehite e konsumimit te alkoolit jane percjelle per dhjete vite.

Perkunder asaj qe ishte pritur, se konsumimi mesatar i alkoolit do ta
mbroje trurin, eshte treguar se alkooli zvogelon vellimin e trurit edhe
ate, sa me i madh te jete konsumimi i alkoolit aq me e vogel eshte masa
trunore.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi