Barcoleta,gjegjeza

Shko poshtë

Barcoleta,gjegjeza

Mesazh nga floroS prej Sat Mar 21, 2009 9:14 pm

Barcoleta
Barcoleta Barcoleta

Titulli: profesori

hyn
profesori n klase..te gjithe qohen n kembe vetem luli jo..profesori e
pyet..ty lul a spo te qohet a ... jo pergjigjet luli mua me qohet veq
kur te hyn profesoresha

Titulli: Djali dhe baba

u kan
ni her ni djal edhe e ka kry gjys`vjetorin e par edhe i ka than baba
hajde ti shoh notat .. Djali i thot : "Ksaj here notat si kam shum mir
" qyqy.. n matematik 1`sh pse ?? msusja um veti sa bajn 3+2 un i thash
5 tani um veti 2+3 i thash qasi muti .. qyqy edhe n histori pse ??? m
veti kush e ka vra napoleon bonaparten i thash " arsimtar a shpijun po
tu dokna a " ma qitni 1`sh edhe mi dha 2 shpulla e m`tha " mu qu krejt
dyjaja n kam s ta hjeki nishin ..qyqy edhe n gjuh shqipe n gjuhen e
nanes pse ?? ehh qe qka m veti m tha " Lendita Doli n 3 t nates .. qka
osht lendita i thash " Kurv" qysh me dal n 3 t nates n qytet

Titulli: ZEMRA

Njehere
mesuesja duke spjeguar mesimin i pyet nxenesit a din dicka per
zemren.Ngrehet Agoni dhe i thot mesueses se zemra ka kembe.Mesuesja e
kundershton dhe e pyet se ku e ka degjuar kete fjal.PO ateher i
pergjigjet djali pse babi i thot mamit 'zemer hapi kemet'


Titulli: Studenti budall

Ishin
kon ni her dy studenta njoni ishte i mequm e tjetri budall edhe ata
baba i vet i ka qu me studiu edhe mas pari u hi i meqmi edhe i ka thon
prof. pytem qa te dush une krejt i di edhe i ka thon prof.kush u kon
ateher kryetar i Gjermanis ai ka thon Hitleri tani i ka thon me qa
marohet shpija ai ka thone me tulla baskia edhe drasa edhe pytja e
fudit u kon se a ka jete ne han ai ka thon ka veq hala nuk e kan zbulu
shkenctarisht edhe u dal i pari i ka thon tjetrit pergjegjja e pare
osht Hitleri e dyta tulla baskia dresa edhe e treta po por nuk e kan
zbulu shkenctarisht edhe hin budalla i thot prof.si quhesh ai ka thon
Hitler e ka vet qa ki ne kry ai ka thone tulla baskia drasa edhe i ka
thon a je budall i ka thon po por hala nuk e kan zbulu shkenctarisht.
Titulli: Turkish Fjalor

LDK Saberli Parti
PDK Belaxhi Parti
AAk Axhami Parti
PLK Dilinxhi Parti
USD Merakli Parti
PQLK Pishmanli Parti
LBD Rametli Parti
PDASHK Qihane Parti
Ashkali hajvan insan
Analfabet derdimen legen
llok shenimesh hesap defter
Mobil/Handy/Natel muhabet hava
CD aheng tepsi
CD-Rom hespa tepsi
Doganier Shejtan hesap
Disko Gjullurdi bodrum
Frigorifer Kallkan dollap Titulli: nipi dhe plaku

nje
dite mesusja iu thot nxansave kush di me bo si ujk,krejt provojn po
asnjeri nuk munden me bo,edhe mesusja iu thot qe ta ushtrojn per
nesra.Dhe kur vijn nesrit ne shkoll nxansat njeri e kish marr bablokin
me veti mesusja po e vet pse e ke marr bablokin, ky po i thot qe
babloki di me ba si ujk se une spo di,edhe msusja i thot po qysh di
gjyshi yt ky iu afrohet gjyshit ne vesh edhe po i thot baba lok baba
lok pre kurit ske flet me loken edhe ky ja ban aaiiuuuuuuuuu moti


Titulli: pilici

kan
qen dy nxenes te vegjel edhe shkonin ne shkoll> kur shkonin ata ne
shkol kaloishin ka stacioni i policis: nje dit njeri djal ju drejtohet
policit e i thot: shoku polic e e njef dinin: polici i thot> cilin
din nxenesi ja kthen qaj se ta shtin nje her dy her e tri me radh i
thot policit tani polici e takon nje shok e i thot kaloj dy nxenes per
qdo mengjes e me thoin shoku polizc a e nje dinin une i tham cilin din
aj thot qaj se ta shtin ja bon plici shokut a din ti naj fore me ja
lshu nxenesit qa mi than une eh: thot shoku po une ta tregoi nje: thuaj
e e nje dahutin cilin dahut thuaj qaj se ta fut ok flm shum. edhe
nesrit vijn prap nxensit i thir polici ja bon o ti djal a e nje dautin
nxensi ju kthehet e i thot aiiiiiii shokun e dinit a cilit din more qaj
se ta shtin.


Ish kan ni strujagji edhe shkon ne nje shpi
edhe ish kan vetem nje gru nejse ai strujaghija rren ne zile edhe ajo
gruja del vetem ne ne breke edhe jelek edhe ai strujagjija i thot nuk
ki kurgjo me paku mbas ni jave apet shkon edhe ajo gruja del vetem ne
breke edhe strujagjija i thot set kurgjo nuk ki me pagu edhe ai
mendohet edhe thot tash kur te shkoj ajo me del cullak edhe ky deshet
edhe kur te shkojn rren ne zile edhe kur te del burri i asaj grujes
edhe strujagjija nuk ka qka me bo i thot ati njerit a po e pagun rrymen
a ta pshura sahatin


Komisioni i kish pas marr nje
Amerikan, Shqiptar, dhe nje Gjerman...po i testojn se kush mundet me
ndejt ma gjat pa buk. E qojn me nje maje te kodres Amerikanin edhe i
thojn kur te lodhesh nga uria atehere thirrna ne telefon na vijm me
helikopter e te marrim... Nejti amerikani 3 dite pa buk edhe thirri ne
telefon dhe komisioni shkoj e pruni ne shtepi; shkoj Gjermani ndejti 5
dit, thirri edhe ai shkuan kta edhe e moren. E qun Shqiptarin...prit se
po thirr shqiptari, prit ska,! Eu u ben 1 jave hiq spo thirr, pasi u
ben 3 jave kta po thojn hec shkojm e marrim se ka vdek sigurisht se
Shqiptaret e kan koken e fort. Kur po ofrohen afer me helikopter, po e
ndegjojn nje zhurem - po dridhet krejt kodra...Kur hypen lart po e
shofin shqiptari ish kan kah i mshon kodres me dore edhe hojke, "tu bre
nanen e kom harru numrin e telefonit


Ishin kan dy shok
edhe shkoj ne luft me mas njo 2mujve njonin e plagosin edhe bertet e
vet komandanti qka po bertet ai i thot me ka rroke plumi komandanti i
thot para dy jave shokin tond e ka rroke granata sjuka ni zoni e ti per
ni plumb po bertet Tu punu puntoret ne nje firm shefi duke i shikuar e
shen se nje puntor nuk asht ne humor per pun dhe i thot shefi puntorit
qfar ke puntori ia kthn po me dhemb kryt ani i thot shko te shpija flej
me gru njo dy or e tani te kalon e vjen e puno ai shkon dhe kur kthehet
i disponushem dhe i kish mejt kryt ja ban shefi a po e shen se e kam
dit po valla shef ja ke qellu bilem me ka ra ne sy se e kishe shpin e
mir...


U kan amerikani gjermani edhe shqiptarti jon shku
ne 1 udhtim me biciklla edhe u nalen me pushu te 1 hotel edhe aty ish
kon veq 1 dhom lshut edhe aty u kan 1 dhumpir edhe ata kan thon nasht
edhe jon shku edhe tu flejt naten dhumpiri i ka thon amerikanit une jom
dhumpiri me brek te qkyme ka dek pej tute ka shku te gjermani tu flejt
i ka thon une jom dhumpiri me brek qkymee ka dek pej tute edhe ky kur u
shku te shqiptari i ka thon une jom dhumpiri me brek qkymee i ka thon
aanii breh nasht se ti kepii veq lem tflej Vllavi jem..


Pushonin
dy malazijas nen hije te nje bime. Dite e nxehte , dhe mbas nje kohe te
caktuar hieja kaloi ne ane tjeter dhe ata mbeten ne diedh. - Hajt te
zejm hijen tjeter , thot njeri. Kaloi pak kohe deri sa ata u larguan ,
dhe shkuan nen hije te njejtes bime , vech ne anen e kundert. - A e
shef ti , njeriu asht si zogu , her asht ktu e her atje


Ishte
nje mesuese qe donte te provokonte nxenesit e saj ne klas te 3.Dhe
shkon nje dite ne shkoll me minifustan e nje e nje top(jo top futbolli)
dhe ju thot nxenesve kujt mos ti pelqejn kto rroba te shkojn ne
shtepi!Gjith ne shtepi.Neser me bikini; kujt mos ti pelqejn te shkojn
ne shpi.Gjith ne shtepi.Diten tjeter me gjethe ; kujt mos ti pelqejne
keto roba te shkojn ne shtepi! Gjith ne shtepi pervec njerit.Mesuesja
cuditet; ca ben ti ktu te pelqejn rrobat e mia???Djali pergjigjet ; Jo,
por po pres vjeshten qe te bien gjethet.


Arsimtari na kishte dhene detyra shtepie te shkruanim nga disa fjali te urta popullore.Pasi i kontrolloi e pyeti Agimin.
-Nj? budalla e hudhe nje guri e tridhjete te menqur sun e nxerrin-?ka do te thote kjo Agim.
-Po zotri arsimtar ju po na pyetni per nje fjali e ne tridhjete nxenes nuk po e dime.U pergjigj Agimi..


Shkon
nje Kuller ne nje fshat dhe i afrohet nje lope ,kur ajo ja hini
shkelum, kulleri s'largohet po veq kqyr. Pastaj vie nje fshatar edhe po
i thot largohu se ta hin apet.
Kulleri i pergjigjet ,, po veq s'ka
te drejt a '' Nji njeri 34 vjeçar ish kon smut tuj dek , edhe i ka pas
edhe 55 sekonda jet edhe qa me bo qu tshkoj te mjeku ...kur shkoj atje
po ja ban mjekut ! O doktorr ma shpejt kontrollom se edhe 55 sec. jet i
kom DOKTORI i thot prit veq 1 min..


Ne nje aeroplan ishin Slobi, Jelcini dhe Klintoni, dhe aeroplani kishte defekt, por kta kishin vech nje parashut!
Klintoni "-cka te bejme?"
Slobi -"te votojme"
- Ata votuan dhe Slobi e muar parashutin dhe kercej nga aeroplani!
Jelcini
e pranoj fatin por nuk e kishte te qare dhe e pyet Klintonin;" mir se
fitoi ai , por nuk e kam te qarte se si fitoi 67 vota!!!"


Ish
kan ni strujagji edhe shkon ne nje shpi edhe ish kan vetem nje gru
nejse ai strujaghija rren ne zile edhe ajo gruja del vetem ne ne breke
edhe jelek edhe ai strujagjija i thot nuk ki kurgjo me paku mbas ni
jave apet shkon edhe ajo gruja del vetem ne breke edhe strujagjija i
thot set kurgjo nuk ki me pagu edhe ai mendohet edhe thot tash kur te
shkoj ajo me del cullak edhe ky deshet edhe kur te shkojn rren ne zile
edhe kur te del burri i asaj grujes edhe strujagjija nuk ka qka me bo i
thot ati njerit a po e pagun rrymen a ta pshura sahatin Powered By :
DevilsX View High Resolution
Order Prints & Gifts
Create Your Own Site FejesaI thotë vajza të dashurit të saj: “I dashur, kur po fejohemi se mjaft kohë na ka shkuar?”

Aiiii zemër jemi plakë ne, s’na merr askush më”, i thotë ai.
ProvimiNë provim profesori pyet studentin: “Si quheni?”

“Ardian”, - përgjigjet ai.

“Mirë, e pse po qesh?”

“Paj, u përgjigja mirë në pyetjen e parë!”.
HarresaNjë qytetar shkon te doktori:

“Doktor, po vërej se nuk po mbaj në mend fare”!

Doktori: “Prej kur?”

Qytetari: “Çka prej kur?”
LepuriNjëhere lepuri shkon në lokalin e ariut dhe I kërkon drogë. Ariu I thotë se nuk mbante drogë.

Për
dy ditë me radhë ndodhi e njejta gjë. Ditën e tretë lepuri shkon
përseri dhe I kërkon ariut drogë. Ariu e nxjerr drogen dhe ia drejton
lepurit. Në këtë kohë lepuri nxjerr distinktivin dhe I thotë: “Policia,
të zura me drogë”.
PiktoriNjë piktor, fshehtas
gruas, kishte ftuar të dashurën në shtëpi, që të çojë dashuri me të.
Gruaja kthehet befas në shtëpi dhe piktori i thotë të dashurës.:
Zhvishu, se gruaja! Do të më bëj problem, po të gjeti të veshur!
BarkuNjë
nënë doli të shëtiste me fëmijën e saj. Fëmija, I cili me kurreshtje ia
shikonte nënës barkun, e pyet: “O mami çfarë po prêt ti nga barku yt I
fryer”?

Nëna:”Po pres një motër të vogël për ty”.

Ndërkohë, duke shëtitur fëmija sheh një burrë me bark të madh.

Djali pasi ia prek barkun e pyet:”O axhë çka po prêt”?

Burri:”Autobusin”.

Djali:”E nëse del biçikletë a ma jep mua”?
Vullkanizuesi
*****************
Vullkanizuesi i posamartuar, e sjell nusen e re ne banjo, e mbush kaden plote uje dhe i thote:
-"Zhvishu dua te te provoj se je apo jo e virgjer". Nusja zhvishet me habi dhe e pyet:
-"Po pse ketu, le te shkojme ne shtrat!?"
-"Hyre ne uje, dhe nese paraqiten fluskat s'kemi pse te shkojme ne shtrat" - ia kthen ky.
Vetem tre here
*******************
"Grua, a me ke tradhetuar ndonjehere?" - e pyet futbollisti gruan.
-"Oh i dashur, e do te verteten?" - ia kthen ajo
-"Po te verteten ma thuaj" -insiston ky.
-"Mire atehere, te kam tradhetuar vetem tre here. Dhe kete e kam bere perhere per ty!" - shton gruaja.
-"Kur me ke tradhetuar per te paren here?" - pyet futbollisti i tronditur.
-"A e mba mend kur nuk te donte gjyqtari fare, dhe gati sa s'ta dha kartonin e kuq" - i thote gruaja.
-"Po, me kujtohet" - i pergjigjet ky.
-"Menjehere filloi te te doje dhe per qdo gabim tendin e denonte tjetrin lojetar. Kjo ishte hera e pare" - i arsyetohet ajo.
-"Po mire, po heren e dyte pse me tradhetove?" -pyet ky
-"Po
trajneri yte fare nuk te donte dhe nuk lejonte te hysh ne loje. Fjata
me te dhe filloi te te quaj yll. Te kujtohet?" - e pyet gruaja.
-"Po, po tash po me kujtohet." -pergjigjet futbollisti. Dhe e pyet: -"Po te trten here kur me tradhetove?"
-"A te kujtohet kur te urente publiku, dhe menjehere filluat te te adhurojne ty dhe vetem ty?" - e pyet ajo
-"Po, me kujtohet!" -pergjigjet ky i habitur.
-"Ja pra kjo ishte hera e trete - fjeta me publikun!?" -ia kthen gruaja me krenari.

Ma sjell edhe mua nje
***************************
Nusja
e re ishte tejet kureshtare se qka do t'i ndodh naten e pare te
marteses. Mirepo, u zhgenjye kur nuk ndodhi asgje. Edhe naten e dyte,
poashtu. Naten e trete i drejtohet dhenderrit:
-"I dashur, nese edhe sonte nuk ben asgje, do te dal ne rruge dhe do ta gjej per vete nje mashkull te vertete!"
-"Oh, e dashur, ma sjell edhe mua nje! - ia kthen me plot gezim ai.

***************************

Ekspertet
e Nases kërkojnë një Astronaut për të fluturuar në Planetin mars.
Lajmërohen një Gjerman një Rus dhe një Shqiptar.I pari te komisioni hyn
Gjermani: E pyesin: Sa para kërkon ti për të fluturuar: Gjermani thotë:
dy miljon euro; një miljon për gruan time nëse me gjen diçka dhe një
miljon për veti. I dyti hyn Rusi dhe ai kërkon: tre miljon: një për
veti, një miljon për gruandhe një miljon për nënes Rusi. I treti hynë
shqiptari dhe kërkon katër miljon euro. Kryetari i Komisionit të NASES
pe pyet: e pse ti kërkon katër miljon?: E ky përgjigjet:Po një miljon
për Ty qi po më jep punë se i papun jam, një miljon për veti dhe dy
miljon pi due per qit Gjermanin me ja dhan me fluturue në vend meje...

***********************

kur
nanoja me saliun vdiqen vajten ne fer nga mekatet qe kishin bere djalli
i denoi qe ta kalonin jeten ne qeli po me nje femer me te shpifur se
veten. Nanon e denuan me nje plake, pas disa ditesh nanoja vajti ne
qeline e saliut atje shikon salen me xhulia roberts . I merzitur nanoja
vete te djalli edhe ankohet pse i keni dhene saliut femer me te
bukur.edhe i thote djalli po ne kemi denuar xhulia roberts ta kaloje
jeten me nje me te shpifur.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi