Vjen shërbimi Google Voice

Shko poshtë

15032009

Mesazh 

Vjen shërbimi Google VoiceKompania Google është e gatshme të bëhet lojtar i madh në
industrinë telekomunikuese me shërbimin e saj më të ri pa pagesë të
emëruar - Google Voice.
Nëse përdorimi i këtij shërbimi
“pranohet”, atëherë disa nga kompanitë e vogla dhe të mëdha të cilat
ofrojnë shërbime të ngjashme (si eBay dhe shërbimi i saj Skype) do të
mund të shkatërroheshin.

Google Voice paraqet versionin e avancuar të shërbimit të njohur më
herët me emrin GrandCentral. Ky shërbim është krijuar me qëllim që të
thjeshtësojë udhëheqjen me thirrjet telefonike, postës me zë dhe
porosive tekstuale.

Google Voice fillimisht do të jetë në dispozicion vetëm për
parapaguesit e shërbimit GrandCentral, derisa tjerët do të kanë rastin
që shërbimin ta përdorin pas disa javësh.

Shërbimi Google Voice u mundëson përdoruesve që të drejtojnë thirrjet e
tyre kah një numër telefoni i cili në të njëjtën kohë do të lajmërojë
në telefonin shtëpiak, në atë të punë si dhe nëpërmes telefonit celular.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi