Kush komandon ne shtrat

Shko poshtë

22032009

Mesazh 

Kush komandon ne shtrat

Kur jeni në shtrat nuk ekzistojnë parapërgatitjet?
Gjithçka fillon menjëherë drejt e në temë? Atëherë, ai është një egoist. Tashmë të gjithë dinë që femrat i adhurojnë
puthjet dhe përkëdheljet. Nëse ai nuk i praktikon, me siguri që shtiret
sikur nuk e di që një femër nuk mund ta konsiderojë të tillë një akt
seksual pa disa minuta pasionante me puthje, përqafime dhe fjalë të
ndjera. Në këtë rast është e rëndësishme që të ndërhysh menjëherë, para
se të jetë shumë vonë për të zgjidhur problemin. Nëse fjalët nuk pinë
ujë, kalo direkt në veprim. Propozoi lojën e pasqyrës: Thuaji të bëjë
si ti. Sikur të ishte një pasqyrë që reflekton imazhin tënd dhe fillo
ta përkëdhelësh dhe ta puthësh në të njëjtën mënyrë që do të doje të
bënte ai me ty.
GRATË
Të gjithë meshkujve u ka qëlluar të kenë një “të dashur që bën biseda
ferri”, një grua, argumenti i vetëm i bisedave të së cilës ka qenë
lidhja. Revistat femërore stimulojnë pikërisht këtë, publikojnë
gjithmonë artikuj që flasin se si duhet që t’i shtyjmë meshkujt të
flasin për ndjenjat. Femrat nuk e kanë aspak problem t’u tregojnë
meshkujve se si ndihen.
Ndërsa, sa i takon seksit, mund të duken më fjalëpaka sesa meshkujt:
“Meshkujt flasin për dëshirat e tyre seksuale më tepër sesa femrat”, -
komentojnë psikologët.
Ç’PËLQEJNË FEMRAT?
Sytë depërtues. Natyra i ka bërë meshkujt me sy të mëdhenj të
depërtueshëm, me qerpikë të gjatë dhe me vetulla të trasha. Shikimi i
fshehtë dhe tërheqës mund ta bëjë për vete secilën femër. Gjëja e parë
të cilën femrat e vërejnë te një mashkull janë sytë, ndërsa nëse janë
depërtues dhe provokues, suksesi është i garantuar.
BUZËT
Nuk vuajnë vetëm meshkujt për buzët e Angelina Jolie. Edhe femrave u
pëlqejnë meshkujt me buzë të trasha dhe të lëngshme, jo vetëm se duken
bukur, por edhe për disa kënaqësi intime që mund t’u ofrojnë atyre.
Rrallë ndonjë femër do t’i refuzonte buzët e ngjashme me të Brad
Pitt-it, megjithatë femrat nuk janë shumë kritikuese dhe do t’i pranonin
edhe buzët e vogla të ngjashme me zemërthyesin hollivudian, Matthew Mcconaughey.
SUPET
Një hulumtim ka treguar se ajo që u pëlqen më së shumti femrave te një
mashkull, është mënyra e ecjes duke i lëvizur supet. Femrat pajtohen se
supet e gjera dhe të formuara mirë janë shenjë e fuqisë dhe vetisë
mashkullore, dhe të tillë meshkuj i joshin ato.
GJOKSI I FUQISHËM
Sikurse meshkujt, edhe femrat e kanë pikë të dobët gjoksin. Mirëpo, për
dallim nga meshkujt, të cilët shkrihen nga silikonet, atyre u pëlqen
gjoksi i fuqishëm natyror i meshkujve. Mënyra se si u rijnë meshkujve
fanellat dhe kamishat mbi gjoks tregon shumë për atë se çfarë fsheh
mashkulli nën to.
KRAHËT E FORTË
Tregon fuqinë, mirëpo është edhe shenjë se mashkulli kujdeset për trupin e tij. Krahët e fortë të meshkujve i magjepsin
femrat, të cilat vazhdimisht mendojnë për duart e fuqishme të
meshkujve, të cilat do t’i bartnin deri në dhomën e gjumit dhe do t’ua
plotësonin të gjitha fantazitë
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi