Veza e pules me e madhe ne Bote

Shko poshtë

22032009

Mesazh 

Veza e pules me e madhe ne Bote


Ky rekord eshte pak i vjeter por mjaft interesant. Veza qe shikoni ne foto vjen nga Jiangshu ne Kine. Me nje gjatesi prej 9.4 cm, diameter 6 cm dhe me nje peshe prej 198 grame, mund te konsiderohet si Veza e Pules me e Madhe ne Bote. Rekordin e meparshem e mbante nje veze tjeter me gjatesi 7.9 cm, diameter 6.4 cm dhe peshe 176 grame.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi