Apple prezenton Safari 4, browseri me i shpejte

Shko poshtë

22032009

Mesazh 

Apple prezenton Safari 4, browseri me i shpejte

.
Kompania Apple prezenton verzionin beta te browserit Safari, i cili funksionon ne sistemin operativ Mac dhe Windows. Safari e posedon Nitro JavaScript engine e cila eksekuton JavaScript afer 30 here me shpejte se Internet Explorer 7 dhe 3 here me shpejte se Firefox 3. Gjithashtu 3 here me shpejte e hap HTML kodin. Ngaqe eshte prodhim i kompanise Apple nuk duhet te permendet qe ka edhe do perparesi ne pamjen grafike dhe ne lehtesimin e perdorimit. Safari 4 mund ta shkarkoni nga webfaqja http://www.apple.com/safari.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi