IBM i terhek puntoret nga SHBA

Shko poshtë

22032009

Mesazh 

IBM i terhek puntoret nga SHBA
Ne vitin e kaluar IBM-i pushoj nga puna reth 15,000 puntore ne SHBA, kurse tash shpall qe gjith fuqin punetore do e leviz ne shtete tjera. Te vetmit qe do i lejoj ne SHBA do jene vetem ata qe kane pune direkte me klientet (ata ne shitje, servisim etj). Per 2,000 puntore ju ofron qe te levizin ne shtete tjera sic Kina, Brazili dhe India. IBM-i ju premton qe do paguaj per udhtimin por pagat qe do i marin do jene mesatare sipas ekonomise ne shtetin qe punojne.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi