Software-i i ri 2.2.1 i iphone-it perseri bllokon perdorimin e SIM karteleve te huaj

Shko poshtë

22032009

Mesazh 

Software-i i ri 2.2.1 i iphone-it perseri bllokon perdorimin e SIM karteleve te huaj
Apple shpall versionin me te ti te sofware-it i cili perdoret ne iphone 3G, v2.2.1. Ky update nuk permban ndonje funkion shtese nga aji i vjetri por permison do gabime, edhe ate:

- Permisimi gjeneral i browserit per internet Safari

- Regullimi i disa rasteve kur fotot te ruajtur nga Mail nuk paraqiten saktesisht ne Camera Roll

- Dhe permisimi i rastit kur gjat degjimit te disa audio file-ave Apple Lossless (ALAC) behet kercim.

Por ate qe Apple nuk e permend eshte se ky update gjithashtu ua bllokon iphone-in qe te perdorni SIM kartele qe nuk jane AT&T. Dmth qe ne regjionin tone nuk ju lejohet qe te perdorni kartele te t-mobile ose te cfardo lloj provajderit tjeter. Edhe pse perdoruesit jane mesuar me kete loj qe behet prej kur dul ne treg iphone-i dhe dihet qe edhe ky update do te hapet nga “Dev team” dhe do mund ta perdorni ate edhe me kete software te ri.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi