Ske me nevoj per HDD

Shko poshtë

22032009

Mesazh 

Ske me nevoj per HDD
Google, kompania gjigante e botes teknologjike pritet qe se shpejti te prezentoj nje sherbim te ri, Gdrive. Gdrive edhe pse ende nuk ka konfirmime oficiale nga Google, pritet qe te filloj mbrenda vitit 2009. Ky sherbim eshte shum i thjeshte, ne vend qe ti ruani te gjith informata e juaj ne Hard-diskun mbrenda kompjuterit, ju do i ruani ata ne internet. Fillimisht mendohet qe te perdoret si nje lloj te back-up per HDD, por me ritjen e shpejtesis te internetit mendohet qe do mund ta startoni kompjuterin me te gjith informatat vetem duket perdorur Gdiskun. Paramendoni qe te keni casje ne kompjuterin tuaj personal kudo qe te kete kycje ne internet. Sic permendem ende nuk dihet mire per cka dhe si do e ofroj google kete sherbim, por ka spekulime qe do perdoret edhe sistemi operativ i ri i google-it.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi