SD karta me kapacitet 2 TB

Shko poshtë

22032009

Mesazh 

SD karta me kapacitet 2 TB
“The SD Association” ka prezentuar nje kart memorike te re e quajtur SDXV qe permban kapacitet memorik deri ne ate 2 TB (ose afer 2,000 GB) dhe shpejtesi te shkruarjes/leximit pre 104MB per sekond.

Nga kalkulimet me bere, ne kete karte mund te ruhen 100 filma HD, 60 ore HD incizim, ose 17,000 foto me kualitet te larte. Karta pritet te dal ne treg kete vit, edhe pse nuk besohet qe ka shum paisje mobile qe kane nevoj per kete kapacitet te larte, perseri shihet se ne te ardhmen kapaciteti memorik nuk do jete problem.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi