Laptopat HP me bateri 3 vjecar

Shko poshtë

22032009

Mesazh 

Laptopat HP me bateri 3 vjecar
HEWLETT PACKARD tash po ofron bateri tre vjecare per modelet e tyre te laptop-ve. Realisht nuk eshte bateri qe do zgjas tre vjet pa u mbushur, por kohezgjatja 3 vjecare e pershkuar se sa gjate do mund ta perdorni baterine pa mos e humbur kapacitetin e plote te saj. Baterit e sotme te laptopa-ve kan perafersisht 300 cikle, dmth 300 here mund te mushet e te shprazet bateria e mos e humb kapacitetin. Pas ketyre cikleve bateria serisht do mbushet e do paraqitet sikur eshte plotesisht e mbushur por nuk do zgjat aq sa me pare. Kjo eshte dicka qe vecme eshte pranu sa i perket laptop-ve dhe dihet qe nese deshiron ta perdorish laptopin me gjate dhe te mund ta perdorish ate nje kohe realativisht te gjate me ane te baterise, ather duhet qe te blejsh nje bateri tjeter. Por tash HP shpall qe do perdor batria qe do kene mbi 1,000 cikle dhe do zgjasin perafersisht tre vjet pa mos e humbur kapacietin e plot te tyre.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi