Njeriu qe planifikon te vendos kamer mbrenda ne sy

Shko poshtë

22032009

Mesazh 

Njeriu qe planifikon te vendos kamer mbrenda ne sy
Rob Spence eshte nje film-krijues 36 vjecar i cili planifikon qe te vendos nje kamer digjitale ne syrin e ti. Ne nje aksident fatkeq ku Robi luante me armen e gjyshit te ti ne Irland, ai humbi perdorimin e njerit sy qysh ne moshen 13 vjecar. Me von ne jete ai vendos ta nxjer syrin dhe ta zavendesoj ate me nje sy prostetik ose nje imitim te syrit normal. Por tash ai behet gati qe te vendos nje kamer e cila do te incizoj cdo moment te jetes se tij. Filmimi nuk mund te behet me i leht per Robin, ai vec duhet te shoh dicka dhe vecme e ka incizu. Syri i vendosur nuk do tja kthen shikimin, dmth nuk do lidhet ne ndonje menyre me trurin e ti. Thjesht do perdoret si nje kamer e cila do te incizoj e do lishoj signalet ne ndonje kompjuter ose paisje ruajtse. Edhe pse jetojm ne nje kohe ku teknologjia mundeson kamera aq te vogla, perseri eshte nje sfide per shkencetaret te cilet miren me kete projekt. Hapsira ne te cilen duhet te vendoset kamera, bateria dhe pjeset tjera te nevojshem per funkionim eshte vetem 8mm.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi