Windows bëhet falas, pa pagesë?

Shko poshtë

Windows bëhet falas, pa pagesë?

Mesazh nga floroS prej Sun Apr 05, 2009 9:10 pm


Bota shumë shpejt do të fitoj një sistem operativ fantastik, që është falas.
Nuk e kam fjalën për Linux, por për prodhimin tonë, Windows", është
shprehu drejtori ekzekutiv i Microsoft-it, Steve Balmer, në një IT
konferencë të mbajtur dje në Las Vegas të SHBA-ve.

"Seriozisht mendojmë të ofrojmë shpërndarje falas të sistemin tonë
operativ, i cili para se gjithash do t'ju dedikohet përdoruesve
shtëpiak. Për përdoruesit afarist, edhe më tej Windows do të shitet me
licencë".
Ende nuk dihet shkaku i këtij vendimi, por Steve Balmer pohoi se nga 1
prilli i vitit tjetër, shfrytëzuesit do të mund të shkarkojnë falas
versionet XP dhe Vista.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi