Kompania Asus kundër hajnave

Shko poshtë

12042009

Mesazh 

Kompania Asus kundër hajnave

Kompania Asus ka paralajmëruar se laptopët e saj nga seria P do
t’i pajis me teknologjinë e kompanisë Intel për mbrojtje nga vjedhjet e
hajnave.
Nëse në laptop bartni dokumente të rëndësishme, apo
vetëm keni frikë se mund t’ua vjedhin, Asus i është bashkuar tani për
tani numrit të vogël të prodhuesve të cilët integrojnë teknologjinë për
mbrojtje nga vjedhjet. Bëhet fjalë për teknologjinë e Intel “Anti-Theft
PC Protection Technology” të cilën ata do të fillojnë ta integrojnë në
laptopët e serisë P dhe atë në modelet P30 e P80.

Kjo teknologji ofron mundësinë që përdoruesi me anë të formës pa tela
(wireless) të dërgojë një kod i cili paaftëson kompjuterin e vjedhur
dhe i bën të dhënat në disk të palexueshme për hajnat. Nëse ndodhë
çudia dhe laptopi kthehet në ndonjë formë, atëherë me fjalëkalimin
përkatës kompjuteri aftësohet sërish për punë.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi