Vëllait të Obamas i ndalohet hyrja në Britani të Madhe

Shko poshtë

12042009

Mesazh 

Vëllait të Obamas i ndalohet hyrja në Britani të Madhe

Samson Obama, njërit nga gjysmë-vëllezërit e Presidentit
amerikan, Barack Obama, në fillim të këtij viti i është ndaluar hyrja
në Britani të Madhe.
Zyrtarët britanikë kishin besuar se
Samson, i cili jeton në Keni, ishte i akuzuar për sulm seksual ndaj një
britanikeje, mirëpo shumë shpejt është zbuluar se akuzat ishin të
rrejshme.

Megjithatë, Samson sërish nuk ka arritur të sigurojë vizë për në
Britani të Madhe, pasi njëri nga policët kufitarë kishte vërejtur një
“dokument të falsifikuar të tij”.

Samson kishte udhëtuar nga Kenia në drejtim të SHBA-ve për të marrë
pjesë në inaugurimin e Presidentit amerikan gjatë ceremonisë së
janarit, ndërsa kishte qëndruar për një kohë të shkurtë në Aeroportin
East Midlands, ku është ndalur nga zyrtarët e imigracionit.

“News of the World” njofton se ai nuk është lejuar të largohet nga aeroporti dhe është nisur me aeroplan për në SHBA.

Samson është njëri nga 11 gjysmëvëllezërit dhe motrat e Presidentit
Obama, nga ana e babait të tij, Barack Obama Senior, i cili kishte
fëmijë me katër gra.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi