I bindur se i shëron pacientët me flokë të gjata

Shko poshtë

12042009

Mesazh 

I bindur se i shëron pacientët me flokë të gjata

Shëruesi kinez pohon se pacientët e tij janë me shëndet të mirë
dhe se me sukses u shëron sëmundjet e tyre vetëm falë asaj që nuk i
qeth flokët e tij. E as nuk i lan aq shpesh...
Peng Fu,
një shërues 79-vjeçar i cili praktikon mjekësinë tradicionale kineze, e
ka gjetur një lidhje të çuditshme në mes gjatësisë së flokëve të tij
dhe shëndetit të pacientëve të vet. Në fakt, flokët nuk i ka shkurtuar
që 60 vjet dhe pohon se mu për këtë pacientët e tij janë të shëndoshë.
“Kam pushuar së shkurtuari flokët dhe pacientët kanë filluar të
shërohen. Qasja ime ndaj mjekësisë është bërë më e efektshme sa më
shumë që i kam lënë flokët të rriten”, ka thënë Peng, derisa transmeton
gazeta austriake “Austrian Times”.
Herën e fundit që i ka matur flokët e tij ato kanë qenë të gjata 2.7
metra. Shëruesi nga qyteti Suining në Kinën qendrore qasjen e tij ndaj
mjekësisë e merr shumë seriozisht, prandaj pacientëve të tij nuk u
lejon t’ia prekin flokët dhe i pastron shumë rrallë.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi