Leverkusen barazon me Werder Bremen, mundet Hamburgu

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

12042009

Mesazh 

Leverkusen barazon me Werder Bremen, mundet Hamburgu
Barazim 1-1 në sfidën kryesore mes Leverkusen e Bremen ndërsa Stuttgart fitoi në fund ndaj skuadrës së Hamburgut 1-0
Skuadra e Bayer Leverkusen nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 ndaj skuadrës së fortë të Bundesligës, Werder Bremen.

Vendasit kaluan të parët në avantazh me anë të Barnetta që në minutën e 12 të ndeshjes i cili shënoi në portën e Tim Wiesse për avantazhin e Bayer.

Më pas ishte sulmuesi nga Peruja që është huazuar nga Chelsea, Claudio Pizarro i cili barazoi në favor të Werder Bremen po në pjesën e parë. Në pjesën e dytë shifrat nuk ndryshuan më dhe skuadrat morën nga një pikë.

Në ndeshjen tjetër Stuttgart iu fal një goli në minutat shtesë të sulmuesit të kombëtares gjermane, Mario Gomez, për të fituar ndaj ekipit tjeytër pretentent Hamburgut që drejtohet nga holandezi Jol. Skuadra Babel merr kështu një fitore me vlerë 1-0.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi