Fast&Furious në krye të top-listave ndërkombëtare

 :: News.... :: Show Biz

Shko poshtë

13042009

Mesazh 

Fast&Furious në krye të top-listave ndërkombëtare
Filmi i ri "Fast&Furious" ka kryesuar top-listat ndërkombëtare të filmave gjatë vikendit që shkoi.

Filmi aksion, ku luajnë Vin Diesel dhe Paul Walker, ka fituar 46.5 milionë dollarë në 50 shtete duke marrë primatin kundrejt numrit një të javës së kaluar, filmit të animuar “Monsters vs Aliens”, i cili këtë javë ka fituar 26.5 milionë dollarë.

Filmi Nicolas Cage “Knowing” ka zënë pozitën e tretë me 11 milionë dollarë, derisa “Dragonball Evolution” (10.6 milionë dollarë) dhe “Race to Witch Mountain” (5.2 milionë dollarë) kanë mbyllur top-pesëshin.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Show Biz

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi