Të mërkurën dihen gjysëmfinalistët e Ligës së Kampionëve

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

13042009

Mesazh 

Të mërkurën dihen gjysëmfinalistët e Ligës së Kampionëve
Të martën dhe të mërkurën do të zhvillohen përballjet e kthimit në kuadër të çerekfinales të Ligës së Kampionëve. Të martën, Liverpulli do të kërkojë të anulojë 2 golat diferencë nga përballja e parë kundër Çellsit, që u mbyll me fitore për “blute” me rezultat 3-1. Fernando Torres beson se Liverpulli mund të arrijë në gjysmëfinale, pasi një gjë të tillë e ka shënuar kundër Mançester Junajtedit në Old Traford, kur “Të Kuqtë” shënuan fitore me rezultat 4-1. Mision i vështirë do të jetë për Bajernin kundër Barcelonës, kur përballja e parë përfundoi me fitore 4-0, të katalonjasve në stadiumin në “Nou Kamp”. Bavarezët shkatërruan Aintrahtin dhe besojnë se të njëjtën mund të përsërisin kundër Barcelonës në “Alianz Arena”.
Të mërkurën, Arsenali më barazim pa gola mund të kualifikohet në gjysmëfinale, pasi përballja e parë kundër Vilarealit në Spanjë, përfundoi me barazim 1-1. Në të njëjtën pozitë është Porto, i cili në përballjën e parë në stadiumin “Old Traford” u ndal me barazim 2-2 kundër Mançester Junajtedit.

Tabela

E martë, 14 prill

Bajern M. 0-4 Barcelona
Çellsi 3-1 Liverpull

E mërkurë, 15 prill

Arsenal 1-1 Vilareal
Porto 2-2 Mançester Junajted
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi