Ferguson nuk ka frikë nga Porto

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

14042009

Mesazh 

Ferguson nuk ka frikë nga Porto

Në prag të takimit të nesërm në mes të Portos dhe Manchester
United në stadiumin Dragao, Sir Alex Ferguson thotë se portugezët mund
të mposhtën edhe në fushë vendore.
Historia tregon se United
do të ketë një punë të vështirë për të siguruar vend në gjysmëfinale
pas barazimit të parë 2-2 në Old Trafford, por Feguson beson në triumf
të ekipit të tij.

Porto nuk ka asnjë humbje në fushë vendore nga ekipet angleze dhe i ka
fituar të gjitha tetë përballjet në Evropë pas barazimeve në ndeshjet e
para.

“Porto është një ekip shumë agresiv, veçanërisht në fushë vendore.
Përvoja e brazilianëve dhe argjentinezëve në ekip iu jep kreativitet
dhe forcë e cila veçanërisht mund të shihet në fushë vendore”, thotë
Ferguson.

“Por ata mund të kenë edhe një ditë kur nuk luajnë mirë. Ata humbën në
fushë vendore ndaj Dinamo Kievit në fazën e grupeve dhe po ashtu u
mposhtën nga Arsenali në Emirates”, ka shtuar skocezi.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi