Senna: Adebayor nuk më bën përshtypje

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

14042009

Mesazh 

Senna: Adebayor nuk më bën përshtypje

Përkundër rikthimit të suksesshëm të Emmanuel Adebayorit nga
lëndimi, kundërshtari i tij në Ligën e Kampionëve, mesfushori i
Villarrealit, Marcos Senna, thotë se ai nuk sheh asgjë të veçantë te
sulmuesi shtatlartë.
“Adebayor nuk më lë përshtypje. Në
moshën time, dhe në bazë të asaj që kam parë në futboll, është vështirë
të gjej një lojtar, i cili vërtet më lë përshtypje”.

“Adebayor është një lojtar i mirë, mirëpo nuk mund të thuhet se ai
është një superyll. Ai duhet të kalojë edhe shumë vite dhe të jap
shumë, nëse dëshiron ta arrijë atë që e ka bërë Henry për Arsenalin”.

Për më shumë Senna ka folur edhe për ndehsjen e të mërkurës mbrëma në
Emirates, duke thënë se skuadra e tij nuk të kërkojë vazhdimet por
fitoren.

“Ne jemi të aftë për të fituar në Londër dhe për ta vazhduar garën.
Jemi pa mëdyshje shumë më të fuqishëm se para tre vitesh (kur
Villarreali u eliminua nga Arsenali). Kemi një skuadër shumë më të
kompletuar se atëherë”.

“Kjo ndeshje është krejt ose asgjë. Ne jemi të vetëdijshëm për atë që
duhet të bëjmë dhe e dimë se kemi mundësi të fitojmë”, ka përfunduar
Senna.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi