Messi mendon për Bayernin, jo për kundërshtarin e radhës

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

14042009

Mesazh 

Messi mendon për Bayernin, jo për kundërshtarin e radhës

Barcelona ka shënuar fitore prej 4-0 në ndeshjen e parë në Camp
Nou kundër Bayern Munichut, dhe kur të gjithë mendojnë se me kë do të
përballen katalunasit në gjysmëfinale, me Chelsean apo Liverpoolin,
Lionel Messi thotë se kanë mbetur edhe 90 minuta pa u zhvilluar.
“Do të luajmë ashtu si bëjmë gjithmonë, sepse nëse vendosim të mbrohemi, atëherë mund t’ia përkeqësojmë gjërat vetes”.

“Bayerni ka lojtarë të mirë në të gjitha pozitat, dhe ata janë të
gatshëm të të dënojnë në çdo çast. Duhet ta kemi mentalitetin e njëjtë
sikurse në ndeshjen e parë dhe të sulmojmë”.

“Ata do të mundohen të shënojnë herët, të krijojnë presion ndaj nesh
dhe t’i ndezin tifozët. Por nëse ne shënojmë të parët, atëherë ata do
ta kenë vështirë”, është cituar argjentinasi nga “Marca”.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi