Buggati do të ofrojë modelin limuzinë

Shko poshtë

14042009

Mesazh 

Buggati do të ofrojë modelin limuzinë
Besohet se bëhet fjalë për interpretimin modern të modelit Type 41
Royale, që gjatë periudhës 1927-1933 janë prodhuar vetëm gjashtë të
tillë, megjithatë edhe në ditët e sotme konsiderohet si njëri nga
automjetet më prestigjioze të Buggatit.

Burime të ndryshme pohojnë se edhe modeli i ri do të prodhohet vetëm në gjashtë ekzemplarë.
Nga ana teknike shumica e pjesëve, përfshirë edhe platformën dhe
motorin do të merren nga Veyron, në të cilin do të bazohet automjeti
modern Royale.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi