Bredhi zhvillohet në mushkëritë e njeriut

Shko poshtë

14042009

Mesazh 

Bredhi zhvillohet në mushkëritë e njeriut

Kirurgët e habitur kanë larguar një bredh prej 5 centimetrash, i cili po rritej në mushkëritë e një pacienti.Mjekët
kishin menduar se Artyom Sidorkin, 28-vjeçar, ka kancer të mushkërive
kur ai kishte filluar të kollitej dhe të nxirrte gjak, duke u ankuar
për dhimbje të madhe në gjoks.

Mirëpo derisa po e operonin për t’ia larguar tumorin, mjekët kanë
mbetur të habitur kur kanë vërejtur një bredh i cili po rritej në
mushkëritë e tij.

“I mbylla sytë tri herë dhe thash po kam halucinacione”, ka thënë kirurgu Vladimir Kamashev nga spitali Izhevsk në Rusi.

Mjekët besojnë se Artyom ka thithur farën e bredhit, e cila është
zhvilluar në mushkëritë e tij dhe ka filluar të rritet, duke shkaktuar
dhimbje të madhe.

“Kisha dhimbje të madhe, mirëpo të them të drejtën nuk ndjeja praninë e trupit të huaj brenda meje”, ka thënë Artyom.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi