Bisedime te reja mes "Microsoft" dhe “Yahoo"

Shko poshtë

14042009

Mesazh 

Bisedime te reja mes "Microsoft" dhe “Yahoo"
Drejtorët ekzekutivë të gjigantëve “Microsoft” dhe “Yahoo” janë takuar gjatë javës së kaluar që të negociojnë rreth partneritetit të mundshëm në lëmin e kërkimeve në internet.
Informata, të cilën kompanitë nuk kanë dashur ta komentojnë është dhënë nga agjencia e lajmeve “Reuters”.

Mirëpo, takimi nuk ka befasuar, meqenëse ishte rritur nevoja për krijimin e partneritet, pasi që Carol Bartz në janar ka marrë postin e drejtorit ekzekutiv në “Yahoo”.

Menaxheri ekzekutiv në “Microsoft”, Steve Ballmer, është i sigurt se duhet të ekzistojë një lidhje ndërmjet kërkuesve përmes internetit.

“Mendoj se koha po punon për interesa tona”, ka thënë Balmer muajin e kaluar në një konferencë shtypi.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi