Apple përgatit softuer të ri për iPhone

Shko poshtë

14032009

Mesazh 

Apple përgatit softuer të ri për iPhoneApple ka ftuar gazetarët në paraqitjen e versionit të ri të softuerit për shumë të popullarizuarin iPhone, e cila do të mbahet më 17 mars të këtij viti.

Paraqitjen e softuerit kompania Apple e ka organizuar në zyrat e saja qendrore në Cupertino të Kalifornisë. Gazetarët do të mund të shohin versionin 3.0 në vepër, derisa Apple planifikon të shfaqë edhe paketën e re softuerike të dedikuar për programuesit të cilët përpunojnë programe për iPhone. Nuk përmendet koha e daljes zyrtare e versionit të ri në treg, derisa Apple ka lënë të kuptojë se ajo që gazetarët do të shohin është versioni në fazën zhvilluese dhe ende të papërfunduar.

Apple e ka paraqitur iPhone 3G verën e kaluar. Gjatë vitit 2008 janë shitur gjithsej 12.7 milionë iPhone që ka qenë më shumë se parashikimet dhe planet e kompanisë Apple se do të shes 10 milionë njësi.

Momenti vendimtar për popullarizim e iPhone ka qenë atëherë kur programuesve u është dhënë mundësia që të krijojnë aplikacione për të. Pikërisht numri i madh i aplikacioneve të llojllojshme të cilat mund të shkarkohen pa pagesë apo me një pagesë simbolike e bëjnë celularin iPhone aq funksional dhe të adhuruar.

www.apple.com
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi