Pranga 14-vjecares, dergoi sms gjate ores se mesimit

Shko poshtë

15032009

Mesazh 

Pranga 14-vjecares, dergoi sms gjate ores se mesimit
Nje nxenese amerikane 14-vjecare eshte arrestuar, pasi dergonte mesazhe nga celulari gjate ores se mesimit. Mesuesi i matematikes i kishte kerkuar vajzes te mos merrej me me telefonin, por ajo kishte thene se nuk kishte me vete nje te tille. Pas ketij pohimi, mesuesi thirri nje polic, qe arrestoi vajzen per shkak te sjelljes se papergjegjshme.
Vajza nga Wauwatosa East High School ne Wisconsin, vazhdoi ta mohonte se kishte pasur celular edhe pas marrjes ne pyetje nga polici. Ai i kerkoi numrat e telefonit te prinderve. Pas disa tentativave qe deshtuan per shkak te numrave te pavertete qe jepte vajza, u arrit te njoftohej e ema.Por edhe pas mberritjes se nenes ne shkolle, vajza nuk pranonte qe posedonte nje telefon. U desh nderhyrja e nje policeje femer, e cila e kontrolloi dhe zbuloi celularin. Ajo u arrestua, u pezullua per nje jave nga shkolla dhe u denua me 298 dollare gjobe, ndersa telefoni iu konfiskua.
avatar
♫tibe♫
Princess
Princess

Numri i postimeve : 52
Location : Gostivar
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi