Facebook tani edhe ne arabisht dhe hebraisht

Shko poshtë

14042009

Mesazh 

Facebook tani edhe ne arabisht dhe hebraisht
Internet sajti për kontakte sociale "Facebook" që deri tani punonte në rreth 40 gjuhë, nga dita e djeshme në treg ka hedhur edhe versionet në gjuhën arabe dhe në atë hebraike, transmeton Franspres.
"Qëllimi i kësaj është që ta bëjmë facebook të kapshëm për të gjtha gjuhët në planet, theksoi përfaqësuesi i sajtit Gasan Hadad në mesazhin elektronik.

Kompania e cila vitin e kaluar ka aktivizuar versionet e gjuhës franceze, spanjolle dhe gjermane, tani punon mbi sigurimin edhe të 60 gjuhëve të tjera.

Facebook i krijuar në vitin 2004 nga ish-studenti në universitetin Harduard Mark Zukerbert, përdoret nga mbi 175 milionë vizitorë, por është falas dhe tani për tani nuk ka përfitime.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi