Philips heq dorë nga teknologjia 3D

Shko poshtë

16042009

Mesazh 

Philips heq dorë nga teknologjia 3D

Philips ka njoftuar se po heq dorë nga teknologjia e paraqitjes së fotografisë në 3D.Departamenti 3D Solutions i kësaj kompanie do të mbyllet, ndërsa ekranet me teknologjinë WOWvx do të pushojnë së prodhuari.

Arsye për këtë ndërprerje është kriza financiare globale, si edhe shitja e dobët e teknologjisë për shfaqje të pamjeve në 3D.

Edhe pse Philips ka lënë të hapur mundësinë e rikthimit ndaj kësaj
teknologjie në të ardhmen, përfitimi aktual që sjell teknologjia 3D për
kompaninë është shumë i vogël dhe kështu nuk mund të arsyetohet
vazhdimi i mëtutjeshëm i këtij produkti.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi