Shitja e dobët e telefonave celularë

Shko poshtë

17042009

Mesazh 

Shitja e dobët e telefonave celularë


Në bazë të hulumtimeve të tregut nga kompania “In-Stat”, këtë
vit pritet rënie e kërkimeve për telefonat celularë, dhe po ashtu
pritet rritje e ngadalshme e numrit të përdoruesve të rinj.
Si
edhe deri më tani, faji i takon krizës ekonomike globale. Shitja e
telefonave celularë gjatë këtij viti pritet të jetë për 20.5 % më e
ulët sesa në vitin e kaluar,

Prognoza për vitin 2010 është edhe më e keqe, ndërsa përmirësimet në
tregun e telefonave celulare parashikohen të ndodhin nga viti 2011 e
tutje.

Nokia ka njoftuar se në tre muajt e parë të vitit 2009, shitja e
telefonave celularë ka qenë për 19% më e ulët sesa vitin e kaluar.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi