Cairo: Xhemaili ka kualitet të madh

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

18042009

Mesazh 

Cairo: Xhemaili ka kualitet të madh


Presidenti i Torinos, Urbano Cairo, ka deklaruar se mesfushori 23 vjeçar, Blerim Xhemaili, do të qëndrojë me Torinon edhe pasi t’i përfundojë koha e huazimit nga Bolton Wandrers.

Shqiptari me pasaportë zvicerane nuk pati fat gjatë kohës së qëndrimit të tij në Ligën Premier, pasi që pësoi një lëndim serioz dhe pas rikthimit nga lëndimi, nuk arriti ta bindë trajnerin e ekipit anglez për aftësitë e tij.

Mirëpo që nga ardhja në Serie A, mesfushori nga Maqedonia i ka mahnitur të gjithë me lojë e tij.

“Blerimi e ka dëshmuar se ka kualitet të madh, edhe si lojtar edhe si njeri. Ai është një lojtar me vlera të mëdha, i cili është i rëndësishëm tani dhe do të jetë edhe në të ardhmen”, ka thënë presidenti i Toros për “La Stampa”.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi