Shqipëria e fundit në Europë, për përdorimin e internetit

Shko poshtë

Shqipëria e fundit në Europë, për përdorimin e internetit

Mesazh nga floroS prej Sat Apr 18, 2009 3:54 pm


Shqipëria renditet e fundit në Europë, për përdorimin e internetit. Ky është
përfundimi i një studimi të institutit gjerman, GFK, i cili
tregon se
vetëm 1% e popullsisë, përdor rregullishtinternetin. Norma e
përdorimit, është dhjetra herë më e ulët se në shtetet e BE-së dhe
rajonit. Qeveria shqiptare vendosi instalimin e internetit, në masë të
gjerë, si një prioritet absolut për vitin 2006, por edhe pas dy vitesh,
shifrat, nuk kanë ndryshuar.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi