Qeni endacak ia blen vetes ushqimin

Shko poshtë

16032009

Mesazh 

Qeni endacak ia blen vetes ushqimin
Një qen endacak ka mësuar se si t’i njoh paratë dhe t’i përdorë ato për të blerë ushqim.Një
rast i pazakontë është shënuar në Kharkiv, qytetin e dytë më të madh në
Ukrainë, shkruajnë mediat lokale. Katërkëmbëshi i gjindshëm është bërë
klient i rregullt i një dyqani në të cilin për muaj me radhë ka ardhur
për ndonjë copë buke të cilët të punësuarit i jepnin.

“Një ditë, blerësi si në shaka ia ka dhënë një grivna (monedhë lokale)
dhe qeni ka ikur me vrap në supermarket ku ka marrë disa rriska sallam
në këmbim për paratë”, ka thënë shitësja Irina.

Që prej atëherë klientët rregullisht i japin qenit para vetëm për të
parë se si shkon të blejë. Në ndërkohë, ai është bërë jashtëzakonisht i
gjindshëm prandaj çdo ditë zgjedh në mes sallamit, suxhukut dhe
kaçikëve të pulës, raportojnë mediat lokale.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi