Feston ditelindjen ne lume, e ha krokodili

Shko poshtë

18042009

Mesazh 

Feston ditelindjen ne lume, e ha krokodili
Hidhet ne lume per te festuar ditelindjen, por perfundon ne gojen e nje krokodili. Ajo qe duhet te ishte nje dite e lumtur, ka perfunduar tragjikisht per nje 21-vjecar australian.

Aborigjeni Richard Perry u hodh ne ujrat e lumit Daly se bashku me nje mik, por u sulmua nga nje krokodil, qe e terhoqi pas vetes. Miqte e tjere qe kane pare skenen e tmerrshme nuk kane mundur te bejne dot asgje. Djali kishte pire se bashku me shoket dhe pas kesaj ka dashur te freskohet ne uje.

Lumi njihej si i banuar nga krokodile me te gjate se kater metra dhe gjendet ne Nauiyu, nje zone 200 km ne jug te Darwin. Shoku qe ndodhej ne lume bashke me viktimen arriti te shpetonte. Kerkimet per trupin e te riut nisen menjehere dhe pak ore me pas u gjeten mbetjet e tij, ndersa krokodili u vra.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi