Dieta sjell plakje te lekures

Shko poshtë

18042009

Mesazh 

Dieta sjell plakje te lekures
Te jesh i/e dobet nuk do te thote qe te jesh gjithnje i/e bukur.

Nje grup kerkuesish te Universitetit te Cleveland kane treguar efektet anesore te disa dietave. Pervec uljes se peshes, ato shkaktojne edhe plakjen.Sidomos kur behet fjale per femrat, te cilat humbasin menjehere 5 kilograme.

Nese nje grua nis nje diete dhe humbet menjehere 5 kilograme i shtohen mbi supe 4 vite me shume ne pamjen e saj.

Kjo gje ka me shume mundesi te ndodhe pas moshes 40 vjec, kur edhe rrudhat behen gjithnje e me te paperballueshme.

Ne artikullin e publikuar ne revisten “Plastic and Reconstructive Journal” autoret theksojne se fenomenti i dobesimit perfshin te gjithe trupin edhe pjesen me delikate, sic eshte fytyra.

Ndaj, sidomos per ju qe doni te ndiqni nje diete pas moshes 40 vjec, duhet te kujdeseni per ushqimin dhe te mos ndani nga tryezat tuaja frutat dhe perimet, te cilat kane nje funksion antioksidues, te afta per te luftuar plakjen. Po ashtu duhet patur kujdes per te marre edhe sasite e duhura te karbohidrateve dhe proteinave.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi