Interneti rrit produktivitetin

Shko poshtë

18042009

Mesazh 

Interneti rrit produktivitetin
Perdorimi i internetit rrit produktivitetin. Perfundimin e ka nxjerre nje studim i Universitetit te Melburnit ne Australi.

Studimi per aktivitetin e quajtur Workplace Internet Leisure Browsing (Wilb), thote se punonjesit qe kalojne shume kohe ne Wilb, jane me produktive. Kush kalon ne internet 20 perqind te kohes se punes, eshte 9 perqind me produktiv se pjesa tjeter.

Firmat perdorin miliona dollare ne software per te ndaluar punonjesit per te pare YouTube, per te mos perdorur FaceBook apo per te mos bere blerje ne eBay dhe thone se kjo u kushton miliona ne produktivitet, por ne te vertete eshte e kunderta.

Por nese koha qe kalohet ne internet eshte me e madhe se 20 perqind, efekti eshte i kundert. 14 perqind e perdoruesve te internetit tregojne shenja varesie. Aktivitetet me te preferuara ne internet jane leximi i lajmeve, kerkimi i informacioneve per produktet, lojrat online dhe YouTube.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi