Celularet ne klasa, nxenesit fitojne “betejen”

Shko poshtë

18042009

Mesazh 

Celularet ne klasa, nxenesit fitojne “betejen”
Ne shekullin XXI celulari ka zene nje vend te vecante ne jeten e njerezve por ndodnjehere ky mjet komunikimi behet pengese ne shkolla e zyra ku mesuesit dhe punedhenesit e kane shpallur “armik”.

Nje ilustim me te sakte per kete situate na i jep veprimi i drejtorit te nje shkolle ne Vankuver te Kanadase. Ai instaloi nje “jammer” per te bllokuar valet e celulareve. Por per fat te keq drejtori doli kunder ligjit ne vendin e tij qe aktualisht eshte ne fuqi edhe ne shume vende evropiane. Nxenesit te preokupuar per mosfunksionimin e celulareve e kane zbuluar “hilen” e drejtorit dhe kane shfrytezuar te drejten ligjore per ta cilesuar si te paligjshem veprimin e Steve Gray.

Ai kishte injoruar aktin e komunikimit ne shtetin e Kanadase duke perdorur fonde te shkolles per te blere mjetin bllokues te valeve. “Kishim nje problem te madh me klasat ne oren e mesimit. Gjithmone binte ndonje zile. Ishte thjesht nje projekt qe funksionoi shume mire. Por sapo zbulova qe ishte i jashteligjshem e fika menjehere”, u shpreh drejtori i shkolle, i zhgenjyer nga beteja e humbur me nxenesit.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi