Atleti vrapon nudo, kerkon sponsor

Shko poshtë

18042009

Mesazh 

Atleti vrapon nudo, kerkon sponsor
Nje 32-vjecar, nenkampion i botes ne kercim se larti me shkop, vrapon nudo ne mes te rruges… ne kerkim te nje sponsori.

Romain Mesnil, asi francez ne kete disipline te atletikes, i cili ka marre medalje argjenti ne Boterorin e Osakes dhe ne Kampionatin Evropian ne Göteborg, ka zgjedhur nje menyre krejt origjinale per te permbushur kerkesen e tij.

Me shkop ne dore, plotesisht i zhveshur, Mesnil pershkon rruget e Parisit, pasi Nike nuk i ka rinovuar kontraten prej vitit te kaluar.

Megjithate Mesnil do te shpjegoje te marten ne nje konference per shtyp, motivin e vertete te gjestit te tij. Dhe me kete rast do te prezantoje edhe filmimin e plote te udhetimit te tij ne qytet. “Nuk keni pare ende asgje”, thote atleti.

Nderkohe akti i tij pati jehone te gjere; videoja eshte pare mijera here ne Youtube.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi