24102009

Mesazh

Sampdoria në krye të tabelës Empty Sampdoria në krye të tabelës

Sampdoria në krye të tabelës F.1024200818954_m

Sampdoria ka marrë kreun në Serie A, së paku për disa orë, pasi ka mposhtur Bolognan me rezultat 4-1.
Gjenovasit kaluan herët (7’) në epërsi me anë të Giampaolo Pazzinit. Daniele Mannini dyfishoi rezultatin (16’), ndërsa Reto Ziegler e trefishoi atë (26’).

Nga minuta e 28-të gjërat u përkeqësuan edhe më shumë për Bolognan pasi që sulmuesi kryesor, Marco Di Vaio, u përjashtua me karton të kuq.

Në pjesën e parë vendasit arritën të shënonin edhe golin e katërt me anë të Daniele Manninit (33’), për t’i dhënë fund dilemës për fituesin.

Në fraksionin e dytë të lojës u shënua vetëm një gol, ndërsa ishte ky goli nderit për mysafirët, i shënuar nga Pablo Osvaldo (62’).