Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Firefox" ne Evrope ka me shume perdorues se "Explorer"

Shko poshtë

14042009

Mesazh 

"Firefox" ne Evrope ka me shume perdorues se "Explorer" Empty "Firefox" ne Evrope ka me shume perdorues se "Explorer"




Kërkuesi i Internetit "Firefox 3", organizatë joprofitabile e "Mozilla", nuk është më vetëm aleternativë e kërkuesit të "Majkrosoftit - "Eksplorer 7", në Evropë, sepse hulumtimet më të reja të analistëve tregojnë se ...
... gjysëm përqindje më shumë shfrytëzues të Internetit kanë më shumë besim në "Firefox".

Për herë të parë pas disa viteve, "Internet eksplorer 7" gjehet prapa konkurentit "Fajerfoks", treguan rezultatet nga hulumtimi i kompanisë analiste "Stejtkaunter".

Nëse megjithatë merren parasysh të gjitha versionet e "Internet eksplorer", atëherë ai kërkues ka edhe mëtej pjesëmarrje më të madhe në treg.

"Firefox 3" para një jave në Evropë është shfrytëzuar për kërkim në përmbajtjet e Internetit në 35,05 për qind nga rastet, ndërsa "Internet eksplorer 7" e përcjellë në shkallë me 34,54 për qind.

Suksesi i "Firefox" mundet deri diku të sqarohet me kalimin e disa shfrytëzuesve nga versioni "Eksplorer 7" i versionit "Eksplorer 8", theksuan analistët e "Stejtkaunter", por shtojnë edhe se është rritur shfrytëzimi i kërkuesit "Mozilla".
donbeco
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 30
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: reddit
- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi