Genoa humbet ndeshjen dhe vendin e katërt

:: News.... :: Sport

26042009

Mesazh

Genoa humbet ndeshjen dhe vendin e katërt Empty Genoa humbet ndeshjen dhe vendin e katërt

Genoa humbet ndeshjen dhe vendin e katërt F.0426170105570_m

Genoa ka pësuar me rezultat 2-0 në ndeshjen në udhëtim tek ekipi në krizë, Bologna, duke humbur edhe rastin për të rimarrë pozitën e katërt në tabelën e Serie A, ku tash gjendet Fiorentina.

Ekipi i Bolognas, i cili më pak se dy javë më parë shkarkoi trajnerin serb Sinisa Mihajloviq, duket se po rigjen veten nën drejtimin e trajnerit të ri, Giuseppe Papadopulo.

Vendasit kryen punën që në pjesën e parë të ndeshjes. Së pari Marco di Vaio shënoi nga penaltia pas 15 minutash lojë, ndërsa pas dhjetë minutash tjera rezultatin e dyfishoi kapiteni Claudio Terzi.

Genoa, që nuk arriti të gjejë portën kundërshtare pavarësisht se dominoi edhe në posedim e edhe në rastet për shënim, do të mbajë vendin e pestë me 57 pikë.

Në vendin e katërt tash është ngritur Fiorentina me një pikë më shumë, falë fitores së mbrëmshme ndaj Romës.

Humbje befasuese ka pësuar edhe Lazio, që pavarësisht paraqitjeve të mira së fundi u mposht para tifozëve të vet në Olimpico nga Atalanta me rezultat minimal 1-0.